DSC_1560

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, gdzie ukończyłam studia w 2014r. Już w trakcie studiów wyjeżdżałam na praktyki do klinik w Niemczech – dwukrotnie do Tierklinik Grossmoor, gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy w terenie.

Odbyłam także miesięczną praktykę w klinice dla koni Paula Schockemole – Gestuet Lewitz, uczestnicząc w pracy światowych specjalistów. Ponadto w trakcie edukacji równolegle do zdobywania wiedzy teoretycznej, przez ponad rok odbywałam praktyki w Szpitalu Koni na warszawskim Służewcu, miałam także okazję praktykować w klinice dr Macieja Przewoźnego – Equi Vet Serwis. Po ukończeniu studiów wyjechałam na półroczny staż do Equus-Vet Szpital dla Koni lekarzy weterynarii Złoto-Stanisławiak w Olszy, gdzie doskonaliłam praktyczne umiejętności diagnozowania i leczenia chorób koni.
Własny gabinet otworzyłam aby realizować pasję, która dzięki długiej edukacji stała się moją pracą. Nadal korzystam z każdej możliwości do poszerzania wiedzy i podnoszenia umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych dotyczących medycyny koni w kraju i poza jego granicami. W 2019 roku ukończyłam specjalizację „Choroby koni” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i kontynuuję naukę na tejże uczelni, tym razem w zakresie rozrodu.

Mam też na swoim koncie pierwsze publikacje – stale współpracowałam m.in. jednym z największych portali jeździeckich w Polsce – Equista.pl, a moje artykuły ukazywały się również w kwartalniku „Hodowca i jeździec” wydawanym przez Polski Związek Hodowców Koni.

lek. wet. Aleksandra Falkowska
Gabinet Weterynaryjny Kopytko

 

DSC_6647